AOS strategie EURUSD H1-1

08.05.2016 14:38

Dnes se podíváme na druhou AOS obchodovanou na reálném účtu. Jde o měnový pár EURUSD a timeframe H1. Tato strategie využívá krátkodobý indikátor RSI v kombinaci s průrazem na nejvyšší/nejnižší ceně za určitý počet svíček zpět. Její zisk na 0,1 lotu je v průměru 533 USD ročně. Ziskových obchodů je 41,6%. Průměrný ziskový obchod je ve výši necelých 53 USD a průměrná ztráta 25 USD, což dává velmi slušný poměr risk reward ratio 2,1:1. Profit factor dosahuje hodnoty 1,5. To vše při maximálním drawdownu 3,3%. Bližší výsledky si můžete prohlédnout v připojené tabulce.

Equity křivka je za celé testované období let 2003 až 2015 hezky stoupající bez znatelných propadů. Zelené tečky v grafu označují nová high.

Z výsledků dle jednotlivých let vidíme, že ztrátový nebyl ani jeden z testovaných roků. Výsledek roku 2003 je trochu zkreslený, protože data pro testování byla dostupná až od května.

Co nás dále zajímá je, jak si strategie vedla v jednotlivých měsících. Z obrázku níže je jasně vidět, že strategie nevykazuje kumulativně žádný ztrátový měsíc v celém testovaném období.

A pokud jde o výsledky dle jednotlivých dnů v týdnů, tak z dalšího obrázku vidíme, že všechny dny vykazují zisk.

Šťastné obchodování,

Martin Malý