Býčí útok na rezistenci

24.01.2013 19:55

Dne 24.1.2013 se trend již po 2 dny pohyboval v chopu, jak je vidět na obrázku níže. SH (swing high) z 22.1. znázorňuje jeho horní hranici (rezistence - 1.33702)  a SL1 (swing low č.1), který byl testován s SL2 (swing low č.2) zase znázorňuje dolní hranici (support - 1.32665-1.32847). Svíčka A pak ukazuje vstup, který je popsán pod prvním obrázkem.

 

 

Na patnáctiminutovém grafu níže můžeme vidět zaražení ceny +/- 20 pipů (podle toho, kde vidíte střed zaražení) od rezistence. Když se podíváme, co se dělo před svíčkou A, všimneme si, že tam byl jeden pin bar za druhým. Byla to ale právě svíčka A, který utvořila „ocásek“ této „pinbarové korekce“ a zároveň nám ukázala odmítnutí medvědům dostat se níže, což by někteří po předcházející svíčce mohli očekávat.

 

 

Když bychom se podívali na 5 min. graf (viz. níže), tak uvidíme, že close svíčky A (v 16:00) odpovídá close svíčky A‘. Svíčka A‘ nás zároveň utvrzuje ke vstupu do longu. Pro jistotu se však ještě podíváme na minutový graf.

 

 

Na minutovém grafu, kde svíčka A‘‘ uzavírá ve stejnou dobu jako svíčka A a A‘, je vidět divergence společně se zpomalením ceny. 

 

 

Když to tedy všechno sečteme, vyjde vstup do longu s celkem velkou pravděpodobností k úspěchu. Níže pak můžeme vidět, jak by se to v praxi nechalo zobchodovat.


Za předpokladu, že bychom vstoupili na close svíčky A, tak bychom vystoupili s polovinou kontraktu na prvním profit targetu se ziskem 13 pipů. Poté bychom posunuli stoploss na breakeven a o chvíli déle vystoupili s druhým kontraktem na druhém profit targetu se ziskem 25 pipů. Dohromady by nám tedy tento obchod nadělil 38 pipů (bez skluzu v plnění a poplatku).

 

 

Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.