Co dělat, když chcete vstoupit na velké svíčce

08.12.2013 21:25
 

 V dnešním příspěvku do našeho blogu budu rozebírat poměrně problematickou situaci, které my tradeři musíme čas od času čelit.

Jak vidíte na obrázku níže, na hodinovém grafu EUR/USD panoval po dlouhou dobu sideway trend. První pokus prorazit hranici rezistence (1,36169) nevyšel a cena se opět vrátila do mantinelů sideway trendu. Svíčka A však signalizovala jasné odmítnutí pokračovat směrem na jih a naopak vypálila směrem na sever. Problém, který tu teď možná vidíte, je ten, kde vstoupit? Svíčka A totiž dělá od svého close po své low 72 pipů, což by byl i na hodině velký stoploss. Nabízí se tu však jiná alternativa. Je totiž možné nastavit stoploss na předcházející SL (swing low). V takovém to případě by váš stoploss měřil už jenom 38 pipů.

Na obrázku níže máte znázorněno, jak by obchod mohl vypadat. Vstoupili byste na close svíčky A. Stoploss byste nastavili pip pod low předcházejícího SL. První profit by vycházel v poměru 1:1 na nejbližší hranici rezistence (1,36536). Druhý profit by pak vycházel v poměru něco málo přes 1:2 na další hranici rezistence (1,37040). Jak si můžete všimnou oba dva profity by vám sepnuly a vy byste si z trhu odnesli 126 pipů (38 za první a 88 za druhý profit).  

 

 Šťastné obchodování,

Martin Malý jr.