Den bez obchodu

02.02.2013 14:58

Někdy se musíme smířit s tím, že nám trh zkrátka žádný signál ke vstupu nenabídne a my zůstaneme na nule. Jeden z takových dnů bylo úterý 29.1.2013.


Když jsem toho dne v 15:30 přišel ke grafu, viděl jsem, že cena prorazila moji hranici rezistence (1,34756). Měl jsem několik očekávání. Za prvé, cena bude pokračovat dál k další hranici rezistence (viz. 1 na obrázku níže). Za druhé, vytvoří se pullback, který bude shora tečovat hranici rezistence a cena pak bude pokračovat dále k nejbližší hranici rezistence (viz. 2 na obrázku níže). A nakonec mé poslední očekávání bylo, že se cena vrátí mezi zakreslené hranice a vytvoří pullback, který bude zespodu tečovat hranici rezistence a cena pak bude pokračovat dále k nejbližší hranici supportu (viz. 1 na obrázku níže).

 

 

Když se podíváme na graf níže, můžeme vidět, že se v podstatě žádné z mých očekávání nesplnilo. Proto jsem ani nemohl vstoupit do žádného obchodu. Pojďme si teď rozebrat, co se vlastně stalo. Zprvu se mohlo zdát, že se vyplní mé třetí očekávání, protože cena se opravdu vrátí zpátky mezi hranice supportu a rezistence. Poté ale opět prorazila rezistenci a pokračovala dále k nejbližší hranici rezistence. Já už jsem měl ale konec mé obchodní sekce, a proto jsem už žádný vstup nehledal.


Někdo se může zeptat, proč jsem nevstupoval do shortu na svíčce A či B. Nevstupoval jsem ze dvou důvodů. Za prvé, cena se dostala dost daleko od hranice rezistence, abych spekuloval na pokles ceny. A za druhé, nevyskytla se žádná divergence, a proto se šance na obrat zmenšují. Samozřejmě byste našli situaci, kde by se cena za podobných podmínek otočila směrem k jihu, a mohli vydělat. Pro mě je to však moc riskantní a z toho důvodu se tomuto obchodu vyhnu.

 

 

Z takovéhoto vývoje však nesmíme být smutní, protože trh nám příště nabídne další možnosti ke vstupu. Proto nevěšte hlavu, když jste celý den bez obchodu a těšte se na další den.


Šťastné obchodování,


Martin Malý