Dvojitý odraz

10.05.2013 15:03

Ve čtvrtek 9.5.2013 byla odpolední seance ve znamení down trendu. V dnešním článku si ukážeme, jak mohli vydělat i ti, kteří obchodují až od 15:30, jako já.


Na obrázku níže můžete vidět, že když si nakreslíte trendovou linii, objeví se hned čtyři odrazy, při čemž čtvrtý odraz znázorňuje svíčka A, která je zároveň svíčkou signální. Není sice pravidlem, že se cena musí od trendové linie znovu odrazit, ale zvyšuje to naši pravděpodobnost úspěchu. Pokud se však nechcete spoléhat na tento odraz, je tu pro vás další ukazatel, a tím je odraz od hranice předchozích SL, neboli swingů low, které jsou níže na obrázku zobrazeny jako SL1 a SL2. Pokud se na tuto hranici podíváte, všimnete si, že se právě v této hranici svíčka A nachází. V podstatě tedy jde o dvojitý odraz (odraz od hranice SL a odraz od trendové linie).

 

 

Pojďme se teď podívat jak možné tento obchod provést v praxi. Tady je moje doporučení: vstup na close svíčky A (1,31371), stop loss alespoň dva pipy nad high svíčky A, první profit target na nejbližší hranici a nakonec druhý profit target alespoň dva pipy nad hranicí supportu (1,30855). Vše je zobrazeno níže na obrázku. Jak je vidět první profit by nám nadělil přibližně 11 pipů. Poté stačilo posunout stop loss na breakeven a čekat dokud cena nedojede i k druhému profit, který by nám nadělil přibližně 45 pipů. Dohromady byste si teda z trhu odnesli zhruba 56 pipů.

 

 

Šťastné obchodování,

Martin Malý jr.