Hladina nabídky/poptávky v sideway trendu

02.02.2014 19:00

Pro tento týden jsem si pro vás připravil rozbor obchodu, který jsem uskutečnil dne 27.1.2014. Pro vstup jsem použil techniku hladiny nabídky/poptávky.
Na grafu jsem si červeně znázornil hladinu nabídky/poptávky, kde jsem očekával potencionální vstup na short a zeleně jsem si znázornil hladinu nabídky/poptávky, kde jsem očekával potencionální vstup na long (viz obrázek níže). Trend se nacházel v chopu proto jsem očekával, že se cena bude pohybovat mezi těmito hladinami nabídek/poptávek.

 První možnost ke vstupu na short se objevila dne 24.1.2014 v 16:00. Na obrázku níže tento vstup reprezentuje svíčka A. Pokud bych zde ale vstoupil, stoploss by na mě byl příliš velký, a proto jsem trpělivě čekal dál.


Další možnost ke vstupu se naskytla dne27.1.2014 v 12:00, kdy svíčka B zavřela jako pinbar. Zde už pro mě byl stoploss přijatelný, a proto jsem neváhal a vstoupil jsem na close svíčky B short. Jelikož byla další hladina poměrně blízko a neočekával jsem proražení, umístil jsem oba dva profit targety pip nad horní hranici hladiny. Stoploss jsem umístil pip nad high svíčky B. Jak je vidět profit byl dosažen a já jsem si obchodu odnesl 290 pipů.

 


Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.