Jak dosáhnout RRR 1:5

09.02.2013 19:52

Pondělí 4.2.2013 přineslo velmi ziskovou odpolední seanci. Od pátečního odpoledne zamířil měnový pár EURUSD k jihu. Síla klesání byla v 15:30 hodin jasně zřetelná, neboť se během této doby neobjevil žádný významnější pullback. Navíc, poslední swing nedokázal uzavřít nad hranicí rezistence 1,35730.

 

 

Na nižším, 5 minutovém timeframu byl další pohyb ve směru dosavadního pohybu potvrzen medvědí MACD divergencí, jak ukazuje obrázek níže. Otázkou jen bylo přesné načasování vstupu. Pokud se během trendu nevytvoří jasný pullback, je nutné hledat vstup na nižších timeframech, než je obchodní (15 minutový). V případě opatrnějšího přístupu, bychom tedy čekali na signální svíčku na 5 minutovém timeframu, tedy svíčku, která by uzavřela pod rezistencí (na grafu označena číslicí 1).

 

 

Pokud bychom chtěli být přesnější, sledovali bychom minutový timeframe. Na něm bychom museli čekat na pin bar (svíčka označená číslicí 1) či jiný reverzní patern. Musím však podotknout, že inside svíčka je v tomto případě velmi nespolehlivá.

 

 

Stop loss umístíme 1 pip nad high signální svíčky č. 1. V takovém případě bude ve výši 6 pipů.

První profit TP1 stanovíme na close levého swingu na minutovém timeframu. TP1 byl dosažen se ziskem 21 pipů.

Druhý profit TP2 pak na úroveň supportu 1,35400, přičemž vystupujeme na close „long close bear candle“ (dlouhé medvědí svíčce, která uzavřela nízko). TP2 byl také dosažen se ziskem 34 pipů s RRR (risk reward ratio) ve výši 5,6!

 

Šťastné obchodování,

Martin Malý