Kdy vzít druhý profit?

31.03.2013 16:50

Čtvrtek 28.3.2013 poskytl na Forexu zajímavý obchod, co se týče řízení obchodu po uzavření první části pozice. Nejprve se ale pojďme podívat, jak situace v tento den vypadala. Jak je vidět na grafu níže cena se v 16:30 dostala k hranici rezistence (1,28446) a vytvořila tak medvědí MACD divergenci. Jak je vidět, cena následně zpomalila a vytvořila několik signálních svíček ke vstupu do shortu.

 


Teď přichází ta zajímavá část. Na obrázku níže je zobrazeno, jak by vypadal vstup. Řekněme, že vstoupíte na close první signální svíčky (16:40) a profity a stoploss zadáte, tak jak je to zobrazeno níže na obrázku. V takovém případě nebudete mít problém se splněním prvního profit targetu (+22 pipů).

 

 

Problém však nastává se splněním druhého profit targetu. Existuje několik možností, jak s druhou pozicí naložit. První a nejjednodušší je po výstupu na prvním profit targetu prostě posunout stop loss na breakeven a čekat, dokud cena nedoputuje k druhému profit targetu, jak je to zobrazeno na obrázku níže.

 


Jak je vidět, cena téměř protnula breakeven. Rozdíl mezi vstupní cenou a SH (swingem high) byl 2,5 pipu, takže by záleželo na tom, jaký typ účtu používáte. Tak jako tak byste se jistě dost orosili. Každopádně, pokud by vás váš stop loss udržel, tak by vás trh za vaší trpělivost následně štědře odměnil (+43 pipů). Pokud byste patřili mezi ty, kteří mají vysoký spread, tak byste z obchodu odešli se ziskem pouze 22 pipů z prvního profitu, na rozdíl od celkového zisku 65 pipů, který si odnesli ti s nízkým spreadem.

 

Další možnost byla podívat se na M15 (patnáctiminutový graf) a vystoupit v místě, kde si myslíte, že může dojít k obratu ceny. Tím místem byla svíčka A a následné zpomalení ceny zakreslené níže na obrázku jako „oblast výstupu s 2. pozicí“. V takovém případě by vám druhý profit nadělil 24-28 pipů podle toho, kde přesně byste vystoupili. Celkově byste tedy v tomto obchodě vydělali 46-50 pipů.

 

 

Poslední možností, kterou já osobně používám, je posunout stop loss nad SH podle M15. To je názorně předvedeno na obrázku níže. V takovém případě byste si odnesli z druhé pozice 10 pipů, celkově tedy 32 pipů.

 

 

Samozřejmě neexistuje jednoznačně správná odpověď na to jakou možnost zvolit. Vždycky totiž záleží na celkovém chování trhu a na vašich osobních preferencích.


Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.