Pokračování trendu po krátké pauze

20.01.2013 12:33

Dobrý den, dnes si popíšeme situaci z 17.1.2013 na EUR/USD. Řekněme, že přijdete ke grafu v 13:20 a poslední svíčka, kterou vidíte, je svíčka A. Určitě si všimnete, že trend šel nahoru. Pojďme teď sledovat, jak se cena vyvíjela po svíčku C (close 15:15) a D (close 15:50).


Jak je vidět z obrázku níže, svíčka B definitivně zabránila dojít býkům k hranici rezistence 1,33865, a 11 pipů od této hranice se cena otočila zpátky k hranici supportu. Co se stalo u hranice supportu? Stali se hned dvě věci. Za prvé cena zpomalila (viditelné zpomalení především mezi svíčkami C a D) a za druhé nastala býčí MACD divergence, která je níže označena.

 

 

Pokud se nám tyto 2 situace sejdou u hranice supportu po předcházejícím uptrendu a odmítnutí rezistence o 11 pipů, nastává výborná příležitost hledat vstup do longu. Pro detailnější pohled na trh se však jako vždy podíváme na nižší timeframe.


Na minutovém grafu, kde close svíčky C‘ odpovídá close svíčky C a stejně tak odpovídá svíčka D‘ svíčce D, vidíme, že náš vstup do longu v obou případech podporuje divergence, a proto je tedy pouze na nás, jestli vstoupíme na svíčce C nebo na svíčce D.

 

 

Nyní se podíváme, kolik by nám tento obchod vynesl. Za předpokladu, že bychom vstoupili se dvěma pozicemi na close svíčky D, tak by nám první profit nadělil 13 pipů. Poté bychom posunuli 1. stoploss na breakeven a druhý profit by nám nadělil 45 pipů. Dohromady bychom tedy za tento obchod vydělali 58 pipů s riskem 9 pipů při ztrátě na 1. stoplossu, kdyby obchod nevyšel.

 

 

Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.