Co znamená naše logo?

23.03.2014 12:24

V dnešním článku vám vysvětlím, co symbolizuje naše logo. Jak můžete vidět na našich stránkách, nebo na obrázku níže, v našem logu hraje hlavní roli tai chi monáda a slova na pravé a levé polovině obrázku, která, stejně tak jako jin a jang, tvoří jednotu.

 

 

Naše logo symbolizuje rovnováhu mezi materialismem a duchovnem. Levá strana, na které můžete vidět slova: „Strategie, Plán, Trading a Zdokonalení“ symbolizují materiální stránku obchodování a pravá strana, na které jsou slova: „Duch, Mysl, Emoce a Tělo“ symbolizují stránku duchovní. Samotná monáda, na které jsou napsána písmena M a M pak symbolizují počáteční písmeno našeho jména (oba dva se jmenujeme Martin). Dohromady se navzájem doplňujeme a tvoříme tak ucelenou jednotu, kterou dokonale symbolizuje právě tato monáda.


Cílem obchodování je vydělávat peníze. K tomu je potřeba mít jasného ducha, pevnou mysl, vyrovnané emoce a zdravé tělo. Toto vše vám pomůže vytvořit strategii, sepsat plán, realizovat vše při obchodování (Trading) a následně se zlepšit (Zdokonalení).


Tělo hraje při obchodování zásadní roli. Za prvé, ve vašem těle sídlí emoce, mysl a duch. Dokonce i vědci, kteří v duchovno nevěří, říkají, že mozek je centrum naší mysli, emocí a snad i něčeho co můžeme nazývat duší. A za druhé, z mnohem praktičtějšího úhlu pohledu, kdybyste neměli ruce a oči, nejen že byste nemohli zadávat pokyny, vy byste na ně ani neviděli. Proto je dobré dávat pozor, kam strkáte prsty a na co se koukáte (laser a slunce nejsou zrovna věci, do kterých byste se měli koukat bez patřičné ochrany). Možná jste někdy slyšeli rčení ve zdravém těle, zdravý duch. Já osobně toto rčení považuji za velmi moudré a sám se podle něho řídím. Pečujte o své tělo a váš duch se bude mít dobře.


Na téma emoce toho na našich stránkách můžete najít poměrně dost v sekci Psychologie, proto se o této části moc rozepisovat nebudu. Řeknu pouze to, že pokud budete ovládáni emocemi, místo toho abyste byli pány nad svými emocemi, velice pravděpodobně v obchodování nebudete úspěšní. Ano, jsou emocionálně vznětliví lidé, kteří dokázali pár let vydělávat, ale nakonec skončili bankrotem, protože to zkrátka psychicky nezvládli a složili se.


Naše mysl je podle psychologů místo, kde sídlí rozum, vůle, vnímání, představivost, a paměť. Všechny tyto prvky naší mysli jsou při obchodování nesmírně důležité. Bez rozumu byste nikdy nevytvořili obchodní strategii. Bez vůle byste se k obchodování nikdy ani nedokopali (ze začátku to je celkem dřina). Bez vnímání byste nebyli schopni zaznamenat změnu chování trhu. Bez představivosti byste nedokázali předvídat chování trhu a bez paměti byste nebyli schopni poučit se ze svých chyb. Navíc díky naší mysli můžeme ovládat naše emoce, a pokud jste pečlivě studovali naše články, tak víte, že ovládnutí emocí, je klíčovým bodem na cestě k úspěšnému obchodování.


No a nakonec je tu náš duch, či naše duše. Jak už název napovídá, jedná se o něco duchovního, něco transcendentálního, zkrátka něco víc, něco co nás určitým způsobem převyšuje. Neříkám, že byste měli začít chodit do kostela, nebo se nechat pokřtít. Já sám jsem vyrůstal v ateistické rodině a teprve před několika let jsem začal věřit v duchovno. Je celkem jedno, jestli to nazýváte Bohem, Alláhem, Manitou, Vesmírnou energií, Universem, anebo nějak jinak. Podle mě všechny tyto názvy vystihují to samé. Nechci zabíhat do přílišných detailů. Koneckonců nejsem žádný duchovní vůdce, abych vás tady poučoval. Z vlastní zkušenosti vám ale mohu říct, že pokud se začnete řídit podle vesmírných zákonů, budete šťastnější a to pozitivně ovlivní váš vývoj jako tradera. Pokud se chcete dozvědět více na toto téma, přečtěte si například 4 Dohody od Miguela Ruize či Diagnostiku karmy od Sergeje Lazareva.


Nyní něco k levé straně našeho loga. Na prvním místě si musíte vytvořit strategii, podle které budete obchodovat a plán podle kterého budete postupovat. Teprve poté můžete přistoupit k samotnému obchodování. Pokud se chcete dozvědět něco o tom, jak si vytvořit strategii a sepsat plán, přečtěte si články v sekci Obchodní strategie a Obchodní management.


Jakmile začnete obchodovat, nezbývá než se stále dokola zdokonalovat. Obchodujte podle své strategie a svého plánu. Pokud vám přijde, že tento styl obchodování pro vás není to pravé ořechové, změňte ho. Koneckonců, jak už to tak se vším v životě bývá, k dokonalosti se můžeme pouze přiblížit. Jedno přísloví praví: „Ten, kdo si myslí, že je v místnosti nejchytřejší, je ve špatné místnosti.“ Nevzdávejte se a obchodujte tak, jak nejlépe dovedete.


Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.