Nebuďte chamtiví

09.02.2013 15:07

Dne 6.2.2013 byl jeden z těch dnů, kdybyste rozhodně nemohli vydělat, v případě, že byste byli chamtiví. Na obrázku níže vidíte, že na patnáctiminutovém grafu byl po dlouhou dobu down trend, který způsobil, že cena prorazila hranici supportu (1,35018). Poté se cena odrazila, jak jsem předpokládal, až se dostala do níže znázorněné hranice, kde bychom mohli očekávat znovu zaútočení na support. Inside svíčka A (close 17:35) signalizuje konec pullbacku a je signální svíčkou pro vstup short.

 

 

Před vstupem však nesmíme zkontrolovat nižší timeframe. Proto se podíváme na pětiminutový graf, který je zobrazen níže. Na něm si můžeme všimnout, že se cena zarazila v oblasti divergence, což potvrdilo naše očekávání, že cena znovu zaútočí na hranici supportu. Svíčka A‘, jejíž close (17:35) odpovídá close svíčky A z timeframe 15 Min, naše očekávání nepodporuje, a proto čekáme až na svíčku B, která teprve potvrzuje správnost vstupu do shortu.

 


Na grafu níže je znázorněno, jak by obchod ve skutečnosti vypadal. Vstup by byl na svíčce C v 17:35 za cenu 1,35300. Stoploss by byl umístěn 15 pipů od vstupu a stejně tak první profit target (1:1), kde bychom vystoupili s polovinou kontraktu. Druhý profit by byl umístěn na close svíčky D (1,35047). Obchod by nám celkem vynesl přibližně 35 pipů po odečtení spreadu, poplatků a případného skluzu v plnění.

 


Zde bych rád vysvětlil, proč jsem na začátku napsal, že byste rozhodně nemohli vydělat, kdybyste byli chamtiví. Je to prosté, jelikož kdybyste byli chamtiví, tak byste druhý profit target umístili na close svíčky E, ostatně jak by to mnoho traderů udělalo, tak by vás stoploss vyhodil na breakevenu (viz. níže), jelikož by se cena otočila právě v oblasti supportu

 

 

Nebuďte chamtiví, a když si nejste jisti, řiďte se rčením „Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše“.

 

Šťastné obchodování,

 

Martin Malý jr.