Proč považujeme obchodování AOS krok správným směrem

06.03.2016 15:40

V nedávném článku Proč chci být algo traderem? jsem se krátce zmínil o důvodech, proč už se už nadále nechceme zabývat diskréčním obchodováním a to přesto, že jsem v roce 2015 zhodnotil obchodní účet o 50% (viz. sekce Výsledky obchodování). Dnes rozepíši podrobněji, proč považujeme obchodování automatů tvz. EA (Expert Advisor) či AOS (Automatický obchodní systém) anebo také ATS (Automatic Trading System) za krok správným směrem.

Obecně existují dva typy přístupu k automatickému obchodování:

Za prvé jde o tzv. High Frequency Trading, který se obvykle zabývá nejlepším způsobem provedení. Pro nás, obyčejné retailové tradery, je tato oblast nedostupná. Nejsme totiž Karel Janeček.

Za druhé jde o vývoj obchodních strategií, které mají přesná pravidla, které lze naprogramovat na robota nebo obchodovat mechanicky, ale bez jakéhokoli prostoru pro subjektivní úsudek tradera. Nám se líbí, že se skládá z pravidel, kdy vstoupit a vystoupit z trhu, lze v něm mít zahrnuté různé druhy money managementu, které pak aplikuje automaticky, nemá žádný prostor pro stanoviska, protože vše je přesně definováno. Takový automat necháváme obchodovat plně automaticky. Získáváme tím nejdražší komoditu, kterou nelze na světě koupit za žádné peníze a sice ČAS! Ten netrávíme vysedáváním u grafů. Dokonce i vývoj nových strategií zabírá zhruba třetinu původního času věnovaného obchodování. Zbývající dvě třetiny času odpracuje počítač, na kterém je spouštěn vývoj a test nových strategií.

Uvědomujeme si však, že ne každý je schopen nebo ochoten se touto cestou vydat. Kdo jste pravidelným návštěvníkem našich stránek víte, že všechny informace o našem způsobu obchodování zveřejňujeme zdarma. Proto jsme si pro rok 2016 vytyčili cíl, že kromě vybudování funkčního forexového portfolia, přijdeme také na způsob, jak jeho obchodování zpřístupnit také našim čtenářům. Máte se tedy na co těšit!

Šťastné obchodování,

Martin & Martin