Obchodování v downtrendu podle WYSIWYT

05.10.2014 19:44

Tento týden jsem ve čtvrtek vstoupil do obchodu celkem dvakrát. Jeden obchod byl ztrátový a v druhém obchodě jsem ještě stále s druhou pozicí. Pojďme se tedy společně podívat blíže na tyto dva obchody.

Nejprve se podívejme jak vypadala situace na EUR/USD H4 v době vstupu. Jak je vidět z obrázku níže, na EUR/USD panuje již delší dobu poměrně silný down trend, a proto jsem se rozhodl, že budu brát signály na short.

Dva takové signály se objevily právě ve čtvrtek 2.10.2014. První z nich se objevil v 8:00. Vstup na obrázku níže zobrazuje svíčka A. Je sice pravda, že do pin baru má tato svíčka hodně daleko, ale kvůli hranici SL č.2 a faktu, že se jedná o situaci v silném downtrendu, jsem nechtěl čekat až cena doputuje k hranici rezistence a vstoupil jsem na close svíčky A za cenu 1.26448. Stoploss jsem umístil pip nad high svíčky A a profit targety jsem umístil stejně jako později ve druhém obchodě (viz dále). Ano, mohl jsem zadat čekající pokyn, pod low této svíčky, ale nechtěl jsem mít zbytečně velký stoploss, a jak se nakonec ukázalo, udělal jsem dobře, protože čekající pokyn by sepnul a já bych tak měl ještě větší ztrátu.

Další signál pak nastal ve 24:00 stejného dne. Když se pozorně podíváte, pin bar (svíčka C), který zavřel právě ve 24:00 se nacházel přesně mezi hranicí SL č.1 a rezistencí č. 2. Navíc mu předcházela inside svíčka B, což byl další signál ke vstupu. Byl to tedy ideální vstup. Do obchodu jsem vstoupil již v 22:30 za cenu 1.26660, protože již v tento čas byla svíčka ve tvaru pinbaru a málo kdy stane, že se na H4 v tuto dobu svíčka nějak výrazně změní. Navíc se mi chtělo spát. Ano opět jsem riskoval, ale to už k mládí patří.

První profit target mi sepnul na hranici 1.25970. Po sepnutí prvního profit targetu jsem posunul stoploss z původní ceny 1.26992 (pip nad vstupní svíčkou C) na breakeven. Nyní čekám, jak se situace dále vyvine, při čemž druhý profit target mám umístění nad hranicí rezistence na ceně 1.21010 (pip nad kulatou hranicí 1.21000, viz obrázek níže).

Šťastné obchodování,

Martin Malý jr.