Změna trendu a jak ji využít ke vstupu

07.01.2013 09:52

Dne 7.1.2013 se vyskytla vhodná příležitost na vstup do trendu. V tomto článku budu psát o tom jakým způsobem se tento den nechalo hezky vydělat (viz. obrázek níže).

 

Na tomto grafu (5 Min) je vidět, že se cena po dlouhou dobu pohybovala mezi cenou SH (swing high) a SL (swing low). Tento sideway trend byl prolomen v oblasti označenou šipkou a zároveň se změnil chop v uptrend. Poté jsme mohli čekat až nastane nějaké zpomalení na pullbacku v oblasti předešlého SH, což nastalo na svíčkách A (close v 15:45 hod.) a B (close v 16:05 hod.). Tyto svíčky nám zároveň signalizovali možnost ke vstupu. Výsledek vstupu můžete vidět na dalším obrázku.

 

 

Pro lepší pohled je ovšem vždy lepší podívat se na nižší timeframe. Na minutovém grafu je vidět, že svíčka A z M5 je podporována předcházející svíčkou A' z M1 a stejně tak je svíčka B svíčkou B'. Zároveň si můžeme povšimnout znázorněné divergence, která náš vstup ještě více utvrzuje.

 

 

Zde je znázorněn potenciální obchod. Jak jsme si řekli dříve, možný vstup byl na svíčce A a na svíčce B. Jak je vidět, první profit by nám nadělil 9 pipů se stejným riskem v případě, že by byl zasažen náš stoploss a druhý profit by nám nadělil 31 pipů. Dohromady by jsme tedy vydělali 40 pipů.

 

Šťastné obchodování,

Martin Malý jr.