Obrat trhu u rezistence

02.01.2013 19:14

Dne 2.1.2013 dopoledne trh EURUSD poskytl výtečnou možnost vydělat si, tak říkajíc, na chléb. Rád bych vám ukázal jeden z možných způsobů jak tuto situaci zobchodovat.
 

Na patnáctiminutovém (M15) a pětiminutovém (M5) grafu, obchodních timeframech, se podíváme, jestli nám trh poskytne nějakou možnost ke vstupu. Až tak učiníme, zjistíme, že se cena dostala k oblasti rezistence, a proto očekáváme, že doputuje zase zpátky k supportu, pokud se nezmění sentiment trhu. Hned po porušení swingu na M15patnácti-minutě se tvoří pullback, kde hledáme místo pro vstup do shortu. Na grafu M5 nám náš předpoklad podporuje divergence a zpomalení na pullbacku.


  

 

 

Pro detailnější pohled se však podíváme na minutový graf.

 

 

Na timeframu  M1 nám vstup do shortu potvrzuje divergence a inside svíčka. Všechno teď do sebe tedy zapadá. Teď už tedy jenom načasovat vstup. Určitě můžete vstoupit hned na inside svíčce (A) close v 13:54 z timeframu M1, ale pokud chcete chvíli počkat a mít jistotu, můžete počkat, až se uzavře svíčka z timeframu M5 a M15. Na timeframu  M5 by to byla poměrně silná medvědí svíčka (B) close v 14:00 a na timeframu  M15 pinbar (B‘) close v 14:00 a na timeframu  M1 silná medvědí svíčka (B‘‘) close v 14:00.
 

Právě jsme zvládli vstup. A jak vystoupit?


 

Oba dva profity si nastavíme podle timeframu M15. S první pozicí budeme vystupovat na úrovni low předešlého swingu. S druhou pozicí budeme vystupovat někde nad supportem v oblasti low nejbližšího swingu. První profit nám tedy nadělil 26 pipů a druhý 90 pipů. Dohromady nám obchod vynesl 116 pipů.

 

Šťastné obchodování,

Martin Malý jr.