Páteční short s využitím trendové linie

18.05.2013 11:57

V dnešním blogovém příspěvku vám ukáži, že někdy nestačí používat pouze S/R úrovně, ale je nutné vstup do obchodu sladit též s trendovou linií. A právě taková situace nastala i v pátek 17.5.2013. Pro páteční obchodní seanci jsem měl v 15:30 hod. zakreslenou rezistenci na úrovni 1,2850 a dva supporty na úrovni 1,28034 a 1,27963, jak můžete vidět na obrázku níže.

 

 

Cena se v 15:30 hod. po předchozím zpomalení těsně přiblížila k prvnímu supportu 1,28034. Ten však po dobu následujících 25 minut nedokázala prolomit. Očekával jsem tedy signál na vstup long, přestože MACD nesignalizovalo žádnou divergenci. Bohužel, trh mi nedal žádný signál, protože svíčka A uzavřela příliš vysoko. Vzhledem k dosavadnímu klesajícímu trendu jsem se tedy zaměřil na hledání oblasti pro vstup short. Protože jsem vzdálenost k rezistenci 1,850 považoval za příliš velkou, měl dvě možnosti, jak nalézt tu „správnou“ rezistenci. První možností bylo hledat vstup v oblasti mikrorezistence, jak je zakresleno na obrázku níže. 

 

 

To je praxe rozšířená mezi intradenními tradery a sám jsem ji donedávna používal. Zjistil jsem ale, že mi tento způsob nevyhovuje, a proto si v grafu kreslím trendové linie, jak můžete vidět na obrázku níže.

 

 

První vstup short jsem realizoval na svíčce č. 1, s agresívním vstupem za market cenu. Ten však skončil na stop losu se ztrátou -8,6 pipů (v případě vstup s čekajícím pokynem 1 pip pod low signální svíčky bych byl ztráty ušetřený). Druhý vstup short jsem provedl na svíčce č. 2, kdy byl stanovený profit +20,1 pipu dosažen při RRR 1:2.

 

 

Šťastné obchodování,

Martin Malý