Proč je řízení pozice důležité

30.03.2015 17:45

Další březnový signál se objevil druhý den po ztrátovém výstupu brzy ráno, přesněji  19.3.2015 ve čtyři hodiny. Někdo by mohl namítnout, že prolomením svíčky „A“ nastala změna trendu na long, a proto jsem shortový signál neměl brát. A měl by pravdu – ze svého pohledu.

Já si ale změnu trendu neurčuji prolamováním swingů, ale tak, že si pohyb ceny znázorním jako tok nějaké řeky, který se ubírá nějakým směrem a v rámci něho cena obchodovaného měnového páru osciluje. A na čtyřhodinovém timeframu byl pro tento signál stále down trend. Pro lepší názornost připojuji obrázek.

Sell zónu vytvořilo low inside svíčky s close ve čtyři hodiny ráno 19.3.2015 a high svíčky předchozí. To jsem samozřejmě vzhůru nebyl, takže jsem čekal až do osmé hodiny ranní, abych mohl zadat sell stop pokyny pod low této svíčky. Stop loss jsem tentokrát neumístil na high sell zóny, ale níž, nad high inside svíčky. První část pozice jsem chtěl uzavřít nad první úrovní supportu 1,0580, zbytek pak na u dalšího supportu 1,0500.

Při vstupu do tohoto obchodu jsem rovněž vzal v úvahu situaci na měsíčním grafu. Na něm jsem v jeho levé části označil tři buy zóny, kde se trh v minulosti otočil, a bylo by možné, že se tak stane znovu. Proto jsem byl připraven první část pozice ukončit hned, jakmile mi k tomu dá trh signál v podobě nějaké price action.

Na dalším grafu je vidět, že trh se k prvnímu take profitu přiblížil na 38 pipů. To, že už neměl sílu ho dosáhnout mi signalizovala o čtyři hodiny později inside svíčka, takže jsem po chvíli váhání polovinu celkové pozice uzavřel se ziskem 90 pipů. Stop loss jsem pak posunul na break even plus dva pipy na pokrytí poplatku a úroků. Druhý den mě pak trh z pozice vyhodil beze ztráty.

A na závěr rekapitulace.

Šťastné obchodování,

Martin Malý