Protitrendová medvědí divergence 27.11.2013

01.12.2013 16:10

Středa 27.11.2013 přinesla hned dvě protitrendové příležitosti založené na medvědí divergenci v blízkosti silné rezistence 1,3600. První vstup, na obrázku níže označený číslicí 1 nebudu rozebírat, neboť by byl dosažený jen první profit s risk reward ratio (RRR) minimálně 1:2 v závislosti na vstupu (a to na close inside svíčky nebo po jejím low) a také proto, že bychom museli vstupovat v šest hodin ráno. Raději si rozebereme druhý signál označený číslicí 2. Který se objevil o několik hodin později a to konkrétně ve 12 hodin, když tato svíčka uzavřela.

Z cenového grafu je zřejmé, že předchozí signál ke vstupu short na základě medvědí divergence nebyl ještě dostatečně silný, protože po třech medvědích svíčkách se trh opět razantně zaútočil na rezistenci 1,3600, když uzavřel nad touto úrovní. Další scénář vývoje mohlo být další pokračování long či obrat nebo spíše korekce short. A právě inside svíčka označená číslicí 2 signalizovala vstup do shortu. Jak vypadala situace ve stejnou dobu na nižším třicetiminutovém timeframu zachycuje obrázek níže, na kterém je opět jasně viditelná medvědí divergence.

A jak by náš obchod dopadl, je znázorněno na posledním obrázku. Vstupovali bychom na close inside svíčky 2 na hodinovém timeframu. Stop loss ve výši 15 pipů bychom umístili nad high předchozí svíčky. První profit (TP 1) by byl na close shortové inside svíčky posledního swingu, tedy 20 pipů. Druhý profit (TP 2) pak opět close svíčky dalšího swingu, tedy 37 pipů. Celkem by náš zisk činil hezkých 57 pipů.

Šťastné obchodování,

Martin Malý