Prudký pohyb po období konsolidace

26.05.2013 18:45

Dnes si rozebereme obchod na měnovém páru EURUSD z 22.5.2013. Ukážeme si na něm, jak zjistit, kterým směrem vstoupit po období konsolidace.


Jak je vidět níže na obrázku, cena se od 21.5.2013 pohybovala mezi supportem (1,28961) a rezistencí (1,29321). O den později došlo v 9:45 k proražení supportu a býci od té doby bojovali s medvědy o to, kdo se ujme vedení. Jak je vidět z grafu, byli to býci, kteří dotlačili cenu až k rezistenci (1,29929). Klíčovým bodem byl odraz od trendové linie a rezistence.

 

 

Na dalším obrázku si ukážeme bližší pohled na oblast vstupu (viz obrázek níže). Poté co cena prorazila trendovou linii, pomalu vyšplhala zpátky nad ní a zároveň nad rezistenci, kde vytvořila malou korekci a svíčka A (close 15:35) pak konečně potvrdila vstup do longu.

 

 

Stejně tak náš vstup do longu potvrzovala i minutový timeframe (viz obrázek níže). Můžete si všimnout, že poté co cena prorazila hranici rezistence pomalu klesala zpátky, až se téměř zastavila. Svíčka B, která má stejné close, jako svíčka A, nám vstup definitivně potvrdila.

 

 

Nyní se pojďme podívat na samotný obchod. Jak jsem již zmínil dříve, vstup byl na svíčce A, stop loss pak několik pipů pod low svíčky A, první profit target na první optické hranici a druhý profit target několik pipů pod rezistencí.


První profit by vám nadělil 15 pipů. Poté byste pousnuli stop loss na breakeven, což by vás mělo podržet a druhý profit by proto měl být splněn se ziskem 51 pipů. Dohromady by vám tedy trh nadělil 66 pipů

 

 

Šťastné obchodování,


Martin Malý