První profit musí někdy stačít

17.03.2013 15:36

Dnes si rozebereme situaci, která se objevila dne 11.3.2013 na měnovém páru EUR/USD. Obrázek níže ukazuje situaci právě z tohoto dne. Na levé straně grafu je vidět, že se cena rozjela natolik, že prorazila hranici rezistence. Po krátké pauze si to však namířila zpátky k supportu. Na obrázku je také označené místo, kde se změnil trend na down trend. Potom už jenom stačilo počkat na pullback a vstoupit do shortu. Oblast vstupu do shortu označuje zpomalení na pullbacku, kde byste měli hledat vstup do trendu.

 

 

Pro větší jistotu a lepší načasování je vždy dobré podívat se na nižší timeframe, což je v tomto případě minuta, která je zobrazena na obrázku níže. Pokud se na tento obrázek podíváte, všimnete si, že stejná oblast vstupu do shortu, která byla zobrazena na 15 Min je na minutovém grafu podporovaná divergencí.

 

 

Pojďme se nyní podívat, jak by vypadal obchod v reálu. Já bych vám doporučil vstoupit na close svíčky A (17:25) popřípadě o něco déle na čekající pokyn. V každém případě bych vám doporučil zadat stop loss minimálně jeden pip nad high signální svíčky a první a druhý profit target, tak jak je to zobrazeno na obrázku níže. První profit target by vám tedy nadělil nějakých 13 pipů. Potom byste však museli vystoupit na breakeven. Podle mě je to ale v pořádku, protože občas je trh zkrátka unavený a k druhému profitu prostě nedoputuje. Třináct pipů je ale také pěkný výdělek a ti kdo znají exponenciální růst příjmu, tak vědí, kolik dělá 13 pipů v horizontu několika let při navyšování pozic.

 

 

Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.