Reálné obchody dle WYSIWYT - 3

21.09.2013 15:50

Dnes jsem k rozboru obchodu zvolil středu 18. září 2013 a ukáži vám, jak jsem zobchodoval měnový pár EURUSD na reálném účtu s využitím obchodní strategie WYSIWYT.
Na obrázku níže je zachycena situace na hodinovém timeframu v 15:00 hodin. Na první pohled by nám měli padnout do oka čtyři věci. Za prvé, že došlo ke změně trendu na up trend. Za druhé, že v neděli 15.9.2013 trh při svém otevření vytvořil cenovou mezeru (GAP) o velikosti 57 pipů. Za třetí, že poté se trend pohyboval v bočním trendu. A za čtvrté, že trh nedokázal před změnou v sideway gap vyplnit.

Přestože při svém obchodování neberu v potaz fundamentální zprávy, kromě toho, že si dávám pozor, abych nevstoupil v okamžiku jejich vydání, tentokrát jsem udělal výjimku.  K tomu mě přivedly právě všechny výše uvedené skutečnosti. Na Forexfactory.com totiž bylo signalizováno vydání důležitých večerních zpráv.

Pro středu jsem měl zakreslenou rezistenci na 1,33800 a support na úrovni 1,3325 a 1,3340 (čárkovaná čára), což pro lepší názornost demonstruji na patnáctiminutovém grafu níže. Všimněte si, jak se původní rezistence 1,3325 následně změnila v support.

Stav v 15:30 hodin je zachycen na obrázku níže. Na první pohled je zřejmé, že trh se od rána pohybuje v sestupném kanálu a doputoval ke svému supportu 1,3340. Očekával jsem, že zde se cena buď odrazí zpět, nebo tuto hranici prorazí a bude pokračovat dále k jihu.

Obchod, který jsem provedl, je zachycen na obrázku níže. Před vstupem long, se cena zarazila v pásmu, kterému říkám „Reverzní oblast“.  Jde o situaci, kdy se vytváří svíčky, které signalizuje obrat ceny: short outside svíčka následovaná inside svíčkou, dále je tam hanging man, poté hned dvě inside svíčky a pin bar. A přesto cena ne a ne klesnout. Z toho mi vyplynul jen jeden závěr: jít LONG!

Parametry obchodu můžete vidět níže s tím, že stop loss byl 5,6 pipu a zisk po odečtení poplatků 20 pipů.

Šťastné obchodování,

Martin Malý