SATS DJIA - vyhodnocení roku 2022

08.04.2023 09:33

V dnešním příspěvku, byť se zpožděním, krátce okomentuji výsledky obchodního systému SATS DJIA, jehož signály pravidelně zveřejňuji již více než rok.

V roce 2022 se obchodní systém SATS DJIA potýkal s významnými výzvami na trhu, což vedlo k negativnímu výsledku. Systém zaznamenal ztrátu ve výši 9 353 USD a roční zhodnocení bylo mínus 24,9 %. Počet ziskových měsíců byl čtyři a počet ztrátových měsíců byl osm. To znamená, že pouze čtvrtina měsíců byla zisková, což je pro ty, kteří se rozhodli systém obchodovat, velmi obtížná situace.

Jedním z hlavních faktorů, které ovlivnily výkon obchodního systému SATS DJIA v roce 2022, byly nečekané globální události, jako byla válka na Ukrajině, inflace, Covidem stále ještě zcela neobnovené dodavatelské řetězce a politická nejistota. Tyto události vedly k poklesu na akciových trzích a výrazně ovlivnily výkonnost portfolia.

Roční zhodnocení v roce 2022 bylo druhé nejhorší v historii 23 let, což ukazuje, že se jednalo o velmi náročný rok pro obchodní systém SATS DJIA. Nicméně, každý zkušený trader obchodující tento systémem si je vědom toho, že obchodování na trhu přináší rizika a že některé roky jsou lepší než jiné.

Zatímco zisk v roce 2022 nebyl pozitivní, stále se budu i nadále držet své investiční strategie, která vychází z pečlivé analýzy, více než dvacetileté simulace reálného obclhodování a řízení rizik. Tento přístup bude poskytovat pevný základ pro budoucí růst a úspěch systému.

Pro mě jako tradera je důležité mít na paměti, že obchodování na trhu je vždy spojeno s rizikem a že výsledky jednoho roku neznamenají nutně, že se takové výsledky opakují každý rok. V dlouhodobém horizontu mohou být výsledky mnohem pozitivnější a důležité je sledovat s širším kontextu.

Šťastné obchodování

Martin Malý