Short i Long během jedné seance

10.03.2013 17:50

Dnes jsem si k analýze vybral úterý 5.3.2013. Celkový obraz je vidět na grafu níže. Černá svislá čára označuje začátek dne, vodorovná červená a zelená linka pak hranici rezistence respektive supportu k 15:30 hod.

 

 

Trvání dosud trvajícího down trendu bylo přerušeno býčí MACD divergencí a potvrzeno proražením modře zakreslené trendové linie. Až do jedenácté hodiny dopolední 4.3.2013 bylo možné se domnívat, že up trend bude, po krátkém nadechnutí, pokračovat.
V 15:30 hodin však již bylo jasné, že se trh dostal do bočního trendu (tzv. sideway trend), když se do té doby již dvakrát pokusil prorazit hranici supportu 1,30200 a nepřekonal hranici rezistence 1,30753. Rovněž došlo k výraznému zpomalení odrazu od supportu na více než 60 minut, které bylo zakončené signálem pro vstup short (na grafu níže svíčka č. 1). Poté, co cena prorazila support a zavřela pod ním se na patnáctiminutovém timeframu objevila outside svíčka signalizující býčí náladu a vysokou pravděpodobnost odrazu long, což bylo potvrzeno následným „zamrznutím“ druhého průrazu short (na grafu oblasti označené číslicí 2).

 

 

Výše popsané vstupy short a long by se daly zobchodovat podle timeframu 15M. Na grafu níže je pětiminutový timeframe, kde je znázorněn vstup na close svíčky označené číslicí 1 (v 16:00 hod.). Stop loss 13 pipů, první profit TP 1 o stejné velikosti, druhý profit TP 2 ve výši 22 pipů by byly dosaženy.

 


 

Vstupy long jsou označeny na dalším grafu níže. Vstup označený číslicí 2a odpovídá close outside svíčky z timeframu 15M, vstup označený číslicí 2b odpovídá close doji svíčky z timeframu 15M. V případě vstupu 2a by zisk záležel na řízení pozice tradera, ale v obou vstupech by bylo dosaženo obou profitů, tedy 15 (RRR = 1:1) a 24 pipů (TP 2) se stoplossem 15 pipů (SL 2a) v případe obchodu 2a. V obchodě 2b pak byly profity 10 (TP1) a 24 pipů (TP 2) se stoplossem 10 pipů (SL 2b).

 

 

Šťastné obchodování,
Martin Malý