Sideway trend podle price action

02.03.2014 09:53

Dnes si rozeberem obchodu, k němuž jsem dostal signál dne 24.2.2014 na EUR/USD M15.


Jak si můžete všimnout na obrázku níže, cena se větší části tohoto a minulého týdne pohybovala v sideway trendu, jenž je definován hranicemi supportu (1,36845) a rezistence (1,37699).

 

 

Minulý týden se objevil signál ke vstupu short právě v pondělí 24.2.2014 v 11:05. Na obrázku níže si můžete všimnout, jak cena u hranice rezistence zpomalila, skoro až zastavila. Byla to právě tato oblast, kde jste mohli hledat vstup short. Já jsem si počkal až na svíčku A, na jejímž close jsem vstoupil short. Stoploss jsem umístil pip nad hranici rezistence (a zároveň nad swing high). První profit target jsem umístil na nejbližší SL a druhý profit target jsem umístil pip nad hranici supportu.

 

 

Jak je vidět na obrázku níže, první profit target sepnul. Poté jsem umístil stoploss na breakeven. Ten byl pak zasažen ještě před dosažením druhého profit targetu. I přesto jsem si z obchodu odnesl 35 pipů.

 

 

Jak je vidět z obrázku níže, cena se nakonec opravdu dostala na hranici support, kde jsem měl druhý profit target. To však člověk nemůže nikdy s jistotou předpovědět, a proto je z mého pohledu lepší pojistit se před případnou ztrátou posunutím stoplossu poté co mám první zisk v kapse.

 

 

Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.