Třídenní sideway trend

01.09.2013 17:19

Dnes bych rád rozebral sideway trend, který na EUR/USD panoval od pondělí 26.8.2013 do středy 28.8.2013. Nejprve se podíváme na graf definující náš sideway trend. Na 15-minutovém grafu níže můžete vidět SL (swing low) a SH (swing high) definující hranice sideway trendu. Nakonec to byla ale svíčka A, která mi 26.8. ve 3:30 řekla, že nastal sideway trend (více o sideway trendu v článku Obchodní styly - Sideway obchodník). Dále si můžete všimnout, že hranice supportu byla dvakrát otestována svíčkami B a C, které nám zároveň signalizovali vstup long, ale o tom více až později. Sideway trend byl nakonec ukončen svíčkou D (28.8. v 15:45).


15-minutový graf používám z toho důvodu, že jsem zjistil, že moje signály do proti trendu jsou na 15-minutovém grafu úspěšnější nežli na 5-minutovém grafu a dnes budeme hovořit právě o obchodech, které testovali naši hranici supportu.

 

 

Podívejme se teď na samotný obchod (viz obrázek níže). Šanci ke vstupu na test hranice S/R jsme měli za celé tři dny celkem dvakrát. Oba dva vstupy byly v úterý 27.8.2013. První vstup do longu nám signalizovala svíčka B v 10:45 a druhý vstup pak svíčka C v 14:45. Jak si můžete všimnout, v obou případech by první profit vyšel, avšak druhý profit by dosažen nebyl. Oba dva vstup byly na téměř stejné ceně, takže byste si v obou případech z obchodu odnesli přibližně 18 pipů.

 

 

Je sice pravda, že 18 pipů za necelé 3 dny není moc, ale na druhou stranu je to lepší než ztráta, kterou mnozí tradeři mají, pokud neumí obchodovat v sideway trendu. Neříkám, že toto je jediný způsob, jak se dal tento sideway trend zobchodovat, ale je mě tento způsob jako jediný vyhovuje. Vy si samozřejmě obchodujte to, co vyhovuje vám.


Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.