Trojitý vrchol

30.03.2014 16:30

Tento týden jsem kvůli škole bohužel obchodovat nemohl. Přesto jsem se o víkendu ke grafu dostal a mohl jsem ho tak pořádně zanalyzovat. Pro vás jsem si nakonec vybral obchod, který bych si býval jistě uniknout nenechal. Možnost vstoupit do tohoto obchodu se naskytla dne 25.3.2014 v 18:55 na pětiminutovém timeframu měnového páru EURUSD.


Když se podíváte na obrázek níže, můžete si všimnout situace, která se na forexu poměrně často vyskytuje. To znamená, že cena pinká od jedné hranice k druhé. Tuto situaci jste mohli proměnit v zisk, pokud jste si všimli, že se v 18:45 začal tvořit trojitý vrchol. V 18:55 pak zavřela svíčka A těsně pod hranicí rezistence (1,38436) v podobě doji. Pro mě by byl vstup na close této svíčky moc riskantní, protože se často stává, že takováto svíčka je pouze odpočinutí ceny před následným proražením hranice S/R. Proto bych raději zadal čekající pokyn pod low svíčky A. Stoploss bych umístil pip nad high svíčky A, první profit target na nejbližší hranici a druhý profit target pak kousek nad hranici supportu (1,37591). Jak je vidět, první profit by vyšel. Na druhý bych si však musel počkat.

 

Ten je vidět na dalším obrázku (viz níže). Stoploss je zde posunut na breakeven. Druhý profit target by byl nakonec dosažen dne 27.3. v 9:05 hodin.

 

Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.