Ukázkový příklad vstupu do shortu na pullbacku

09.06.2013 16:13

Dne 3.6.2013 byl na EUR/USD vidět ukázkový příklad vstupu na pullbacku po změně trendu na down trend.


Jak je vidět na obrázku níže, celý den až do 13:25, kdy cena prolomila SL po předešlém odrazu od rezistence (1,30422), panoval na EUR/USD up trend.

 

 

Po proražení hranice předchozího SL, která je na obrázku níže zobrazena modrou čarou, tedy došlo ke změně trendu na down trend. Poté už jenom stačilo počkat na nějaký pullback a vstoupit do trendu. Předpokládám, že nejsem jediný trader, který měl a občas pořád má problém s předčasnými vstupy. Tento problém jsem však téměř odstranil použitím pomocí pár jednoduchých technik. Záměrně říkám téměř, protože nic není jisté a dokonce si troufám říct, že ani ten nejúspěšnější trader na světě nemá stoprocentní úspěšnost. Je však dobré omezit riziko na minimum.


Pojďme se nyní podívat, jak se vstupem vypořádat. Je dobré nakreslit si trendovou linii. Jak si můžete všimnout na obrázku níže, trendová linie se v jednom bodě střetává s hranicí SL. Z toho důvodu si počkám, až se cena dostane k tomuto místu. A právě v tomto bodě se nám také vytvořila vstupní svíčka A (inside pinbar). Pokud si přesto nejste jisti, je dobré zadat čekající pokyn (více se o čekajícím pokynu dozvíte v článku příští týden).

 

 

Dohodněme se tedy, že vstoupíme na close svíčky A (14:20). Teď už jenom stačí vyřešit management samotného obchodu. Stoploss nastavíme několik pipů nad signální svíčku A a budeme tedy riskovat zhruba 8 pipů. První profit target nastavím na nejbližší hranici a druhý profit target pak pár pipů nad hranici supportu. První profit nám nadělí 14 pipů a druhý pak 46 pipů. Dohromady si tedy z trhu vezme 60 pipů.

 

 

Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.