Večerní seance

21.07.2013 19:03

V dnešním příspěvku si rozebereme situaci z pondělí 15.7.2013. Ukážeme si zde, že jde obchodovat i večerní seanci. Ta nabídla celkem dva obchody, z toho jeden prodělečný. Druhý obchod by však první ztrátu bohatě nahradil.


Když se podíváte na obrázek níže, uvidíte up trend. První možný vstup do trendu byl na pullback na close svíčky A v 18:25. Druhá možnost vstoupit long byla na close svíčky B v 18:50.

 

Pokud byste vstoupili na close svíčky, váš stoploss by činil 5 pipů. První profit by splněn nebyl, a proto byste začali se ztrátou 10 pipů (měli jste totiž otevřené dvě pozice). O několik minut později byste však mohli vstoupit opět long s 15 pipovým stoplossem. Tento vstup by byl podporován dvojitým dnem a nakonec by byly splněny oba dva profity. První profit by byl 20 pipů a druhý 30. Dohromady byste tedy vydělali 45 pipů.

 

 

Je sice pravda, že není velice výhodné obchodovat večer, protože, jak jste mohli vidět v tomto příkladě, může stát, že druhý nebo dokonce i první profit může být dosažen pozdě v noci, nebo dokonce až druhý den. Z toho důvodu obchodování večer moc nedoporučuji, ale pokud nemáte jindy čas, tak se toho nebojte, protože jak jste sami viděli a tak se dá vydělávat.


Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.