Homerun s MACD divergencí

28.04.2013 15:39

Pro tento týden jsem se rozhodl zanalyzovat situaci, která se objevila dne 25.4.2013 na pětiminutovém grafu. Tentokrá budu popisovat situaci, která nastala před mojí obvyklou obchodní dobou, protože jsem tento den vyjímečně sledoval graf od 14:00 díky dřívejšímu příchodů domů ze školy. Jak můžete vidět na obrázku níže cena se na svíčce A (close 11:10) zarazila zhruba patnáct pipů od rezistence (1,30850) a od té doby pomalu vstoupala výše, aby tuto rezistenci nakonec prorazila. Od svíčky A se také začala tvořit medvědí MACD divergence. Svíčka B (close 14:25) pak konečně hranici rezistence prorazila a dala nám signál ke vstupu do shortu.

 

 

Pokud byste si zmenšili minutový graf (viz. níže), všimli byste si, že i na tomto timeframu se vytvořila medvědí MACD divergence.

 

 

Pojďme se nyní podívat, jak tuto situaci zobchodovat. Jak jsem již řekl, za signální svíčku považuji svíčku B, a proto bych vám doporučoval vstoupit právě zde. Stoploss bych vám doporučil umístit pár pipů nad signální svíčku, tedy přibližně na cenu 1,30947, první profit pak na nejbližší optickou hranici což je v tomto případě cena 1,30593 a druhý profit několik pipů nad hranici supportu, tedy přibližně 1,30050.

 

 

Jak je vidět první profit by nám byl nadělen asi po hodině obchodování. Potom bychom jenom posunuli stop loss na breakeven a čekali na sepnutí druhého profitu, což by bylo přibližně o další hodinu později. První profit by nám nadělil 25 pipů, druhý profit pak 80 pipů. Dohromady bychom tedy vydělali 105 pipů.


Šťastně obchodování,


Martin Malý jr.