Velký zisk při sideway obchodování

14.10.2013 19:30

Dnes bych rád popsal situaci, která nastala na EUR/USD dne 7.10.2013. Tento den totiž opět ukázal, že i v sideway trendu se dají vydělat slušné peníze. Důležité ovšem je uvědomit si, že je sideway trend a nevstupovat tam, kde se nemá.


Začněme tedy s grafem (viz níže), který ukazuje začátek sideway trendu a jeho hranice. Na obrázku si můžete všimnout, kdy došlo ke změně na sideway trend. Tím se nám zároveň vytvořila hranice support (1,35453) a hranice rezistence (1,36046), definované SL a SH.

 

 

Jak jsem se zmínil na začátku, klíčovým okamžikem pro nás bylo pondělí 7.10.2013. Pojďme se tedy podívat, jak to ten den vypadalo. Když se na obrázku níže podíváte na levou polovinu grafu, uvidíte, že medvědi pomalu lezli směrem dolů, ale moc velkou sílu při tom nevykazovali. Sílu nabrali až v 17:15, kdy svíčka A zavřela několik pipů od hranice supportu. Poté však došlo ke zpomalení, které nám znázorňují svíčky B a C. Byla to tedy tato oblast, kde bychom mohli hledat vstup na long. Ideální vstup byl pak na svíčce C.

 

 

Pokud byste vstoupili na close svíčky C, váš stoploss by byl 4 pipy, první profit target 20 pipů a druhý profit target 58 pipů.

 

 

Na obrázku níže pak můžete vidět, že by oba profity byly splněny. Na druhý profit byste si sice museli počkat do příštího dne, ale myslím, že konečný výdělek 75 pipů by za to stál.


Šťastné obchodování,


Martin Malý jr.