Vstup dle trendových čar

19.01.2014 21:28
 

 

Dne 14.1.2013 se na čtyřhodinovém grafu naskytla příležitost ke vstupu short. V tomto článku si rozebereme, proč a jak jste měli vstoupit.

Nejprve se podíváme na měsíční graf (viz obrázek níže). Zde je podle trendové linie vidět, že se trend obrací na short.

Na nižším časovém rámci (týdenní graf) je vidět, že se cena již od horní trendové linie odrazila (viz obrázek níže). To ale nevadí. Důležité je, že víme, jakým směrem se trh s nejvyšší pravděpodobností pohne, a to je směr jih.

Vstup budeme hledat na našem obchodním časovém rámci, který je čtyřhodinový. Když se podíváte na graf níže, uvidíte svíčku A, jejíž high se dotýká trendové linie. Na této svíčce byl možný první vstup short, avšak stoploss by byl příliš veliký (100 pipů). Z mého pohledu byl vhodný vstup dne 14.11.2013 v 20:00 na close svíčky D.

Svíčky B znázorňuje prudký útok býků po předcházejícím zastavení na trendové linii. Po takovémto nástupu bychom očekávali, že cena bude pokračovat ve směru sever. Svíčka C však jasně odmítla vyšší cenu a svíčka D to už jenom potvrdila. Právě z toho důvodu byl vstup na této svíčce se stoplossem nad high svíčky C a s první profitem umístěným na trendové linii vstupem optimálním (viz obrázek níže).

Za normálních okolností bychom umístili druhý profit target na další trendové linii. V tomto případě je ale další trendovka příliš daleko, proto stanovíme druhý profit target na hranici rezistence (1,33271).

Jak je vidět z obrázku výše, první profit byl splněn s výdělkem 80 pipů. Stoploss by přitom byl 28 pipů. To zda se splní i druhý profit, ukáže další vývoj.
 

Šťastné obchodování,

Martin Malý, jr.