Vstup, když se trh od optimálního místa už vzdálil

08.09.2013 10:34

Určitě se vám také přihodilo, že jste přišli k počítači, spustili obchodní platformu a zjistili, že se trh od optimálního vstupu už vzdálil. A přesně to se stalo i v pondělí 2.9.2013. Co v takovém případě dělat? Nezbývá nic jiného, než si počkat na další příležitost ke vstupu. Která to ale je?


Obrázek níže ukazuje situaci na hodinovém timeframu měnového páru EURUSD dne 2.9.2013 v 15:00 hodin. „Bitevní pole“ jsem měl vymezené rezistencí 1,32216 a supportem 1,31850, které trh definoval během pátku minulého týdne. Inside svíčka označená písmenem „A“ označuje optimální vstup na tomto timframu, což by bylo na jejím close v 13:00 hodin, případně čekajícím pokynem pod jejím low.

 

 

Já však obchoduji od 15:30 hodin, protože se zkrátka z práce domů rychleji nedostanu. Jak vypadala situace o půl čtvrté je vidět na obrázku níže. Optimální vstup u hladiny rezistence je dávno pryč, zrovna tak první swing (zakroužkované oblasti). Určit další oblast vstupu nám pomůže rozbor struktury grafu. Je zřetelně vidět, že během závěrečné části páteční seance, neděle a dosavadního pondělního vývoje, se cena vždy zarazila na zóně poptávky a nabídky, kterou jsem na grafu vyznačil jako Sup/Dem zónu (Sup = supply = nabídka, Dem = demand = poptávka). A právě v 15:30 se cena poté, co touto zónou razantně prosvištěla, zarazila u jejího spodního okraje, aniž by vytvořila významnější swing.

 

 

Vstup short by se naskytl přesně v 15:30 hodin na pětiminutovém timeframu a je na obrázku níže označen svíčkou „A“. Stop loss by v tomto případě byl cca 3,5 pipu v závislosti na brokerovi. S první částí pozice bychom vystupovali na "skoro" doji svíčce, tedy cca 5 pipů a se zbytkem na supportu, tedy se ziskem 21 pipů.

 

 

Šťastné obchodování,

Martin Malý