Vstup po falešném proražení hranice rezistence

24.11.2013 18:13

Dnes bych rád zanalyzoval obchod, kde se dal použít můj oblíbený způsob vstupu do protitrendu. Jelikož už několik týdnů obchoduji hodinový a půl hodinový časový rámec, ukážu vám to právě na něm.

Na obrázku níže můžete vidět hodinový graf, na kterém je zakreslená hranice rezistence (1,3540) a hranice supportu (1,3450). Býci na tuto hranici třikrát zaútočili (viz obrázek), až ji nakonec prorazili v podobě svíčky A. Tato svíčka však býky podstatně oslabila a cena se opět dostala pod hranici rezistence. Býci se znovu snažili zaútočit na rezistence v podobě svíčky B, avšak svíčka C již znamenala definitivní odmítnutí jít směrem na sever. Byla to právě tato svíčka C, která signalizovala vstup short. Tento způsob je pro mě oblíbenější, než klasický vstup do protitrendu, když se cena zastaví u hranice S/R (platí to v obou případech). Je to z toho důvodu, že pro mě je tak riskantní (vycházím z vlastních zkušeností).

Pokud by se vám svíčka C nezdála jako dostatečně silný signál ke vstupu short, mohli jste vstoupit podle třicetiminutového grafu (viz obrázek níže), kde se objevila inside svíčka D a následně pinbar E s trochu větším tělem svíčky, avšak shortový.

Pokud byste vstoupili na close svíčky E, váš obchod by mohl vypadat následovně. Stoploss umístěný pip nad high svíčky E, první profit target umístěný na první optické hranici a druhý profit na hranici supportu. Jak je vidět z obrázku níže, oba dva profity by byly splněny a vy byste celkem vydělali 120 pipů (40 pipů za první profit a 80 pipů za druhý profit). Přitom byste riskovali 18 pipů v případě zasažení stoplossu.


Šťastné obchodování,
Martin Malý jr.