Vstup při klimatickém pohybu

03.02.2013 09:24

Odpolední seance v pátek 1.2.2013 přinesla na páru EUR/USD nádhernou ukázku klimatické změny předchozího pohybu. Nejprve cena od 14:45 hodin během hodiny klesla o 80 pipů, aby se během další hodiny dostala zpět na stejnou úroveň a stoupla o dalších 40 pipů. Takovéto velké pohyby byly pro mě dříve frustrující, neboť zvrat nastává bez signálu technické analýzy, vstup v takovéto oblasti s sebou nese zvýšené riziko v podobě vyššího stop losu než mám stanoveno v pravidlech money managementu a samotný prudký pohyb v předpokládaném směru pak vyvolával záchvat zuřivosti nad nerealizovaným ziskem.

 

 

V 15:30 hodin se cena blížila ke svému supportu 1,36000 a včerejšímu high 1,35939. Svíčka sice vytvořila pin bar, ale to byla jen past pro nedočkavce, protože během dalších 30 minut o 14 pipů prorazila hranici supportu, jak je vidět níže na grafu 15 Min.

 

 

Vzhledem k dosavadnímu up trendu, hranici supportu a včerejšího high se dalo očekávat otočení pohybu zpět do longu (1. oblast potenciálního vstupu long). Bohužel, právě v této oblasti trh nenabídl žádný signál ke vstupu, pokud nepočítáme timeframe 1 Min (viz graf dále v textu). Nezbývalo tedy nic jiného než se obrnit trpělivostí a čekat, zda se tak stane ve druhé oblasti potenciálního vstupu long. A to se stalo.

 

 

Vstup long signalizovaly na 5 Min grafu dvě inside svíčky, jedna medvědí, druhá býčí s maximálním stop losem 10 pipů, oba profity TP1, TP2 dosaženy. Vstup long potvrzoval také pullback na nižším timeframu 1 Min a vytvoření paternu potvrzujícího pokračování stávajícího pohybu long.

 

 

Šťastné obchodování,

Martin Malý