Výsledek obchodování 2.Q 2016

02.07.2016 21:52

Druhé čtvrtletí roku 2016 je za námi, takže si pojďme si rozebrat, s jakými výsledky ho AOS ukončily na reálném účtu. Zatímco jsem v prvním kvartálu jako obvykle na forexu obchodoval jen měnový pár EURUSD (vyjma jednoho krátkého obchodu na zlatu), u automatických obchodních strategií kromě EURUSD také obchoduji EURJPY. Obě strategie jsou vytvořeny a otetovány na timeframu H1 a v obou případech se jedná o breakout strategie.

Pravidelní čtenáři již vědí, že právě strategii pro EURJPY jsem v souladu s výsledky testů vypnul pro měsíce květen a červen. Z toho vyplývá, že obě strategie obchodovaly jen v dubnu, ve zbývajících dvou měsících druhého kvartálu obchodovala jen strategie pro EURUSD. V den konání referenda o odchodu Velké Británie z Evropské unie jsem vypnul i strategii pro EURUSD.

Uvedené „miniportfolio“ dosáhlo zhodnocení obchodního účtu za první tři měsíce provozu hezkých +4,77%, při velice nízkém drawdownu 2%. Právě hodnota historického poklesu účtu je údaj, který při stavbě portfolia sleduji a dávám mu přednost před ostatními ukazateli. Za klíčové totiž považuji ochranu svého obchodního kapitálu i kapitálu sledovatelů mých AOS.

Jak si obě AOS vedly, si můžete prostudovat na printscreenech níže.

  

Šťastné obchodování,

Martin Malý