WYSIWTY - signál 23.12.215

25.12.2015 14:30

Zatím poslední signál ke vstupu zobrazil WYSIWYT den před Štědrým dnem. Dárek se však nekonal, obě pozice skončily na stop lossu. Ale ještě než se obchod podíváme, krátce znovu vysvětlím, kdy na H4 zadat čekající pokyn například vstupu long.

Na Daily jsou indikátory BBandstop a Signal line ve shodě long. Na H4 čekám, až se bude BBandstop signalizovat vstup short. Pak zadávám buy stop pokyn na každou tečku, kterou BBandstop vykresluje, u ukončené svíčky. Tedy čekající pokyn nezadávám, až se BBandstop na H4 vykreslí ve směru mého vstupu.

V pátek 18.12.2016 byl na EURUSD na Daily potvrzený short. Na H4 se již objevil BBandstop long. Takže v neděli 20.12.2016 jsem zadal při otevření trhu sell stop pokyn pod šipku a každé 4 hodiny ji posouval při close svíčky.

Jak můžete vidět na obrázku níže, sell stop pokyny jsem takto posouval až do 23.12.2015, kdy došlo k jejich vyplnění. Stop loss jsem do doby než jsem vstoupil do obchodu zadával nad poslední high.

Po potvrzení signálu BBandstop na H4 jsem stop loss posunul nad šipku.

Trh šel nejdříve mým směrem, nicméně prvního profitu nedosáhl a obě pozice skončily s celkovou ztrátou -88 pipů. Na Štědrý den také došlo ke změně momenta na Daily timeframu, neboť indikátor BBandstop je v rozporu s indikátorem Signál line. Pro další signály na H4 je tedy třeba vyčkat, až na Daily časovém rámci budou oba indikátory opět ve shodě.

Šťastné obchodování,

Martin Malý