WYSIWYT a trendové linie

23.11.2014 19:28

V poslední době jsem v rámci obchodní strategie WYSIWYT začal hodně využívat trendovky čili trendové linie (na obrázcích jako trendline). Minulý týden ve čtvrtek jsem pomocí trendovky do jednoho obchodu také vstoupil. Na čtyřhodinovém grafu jsem měl zakreslené celkem tři trendovky (viz obrázek níže). Jak si můžete všimnout, z celkového hlediska se jedná se o zrychlující se downtrend (trendovky jsou stále strmější).

Na obrázku níže si pak můžete ve větším detailu prohlédnout situaci na EUR/USD na timeframu H4. Nejprve si můžete všimnout, že trendline č.3 byla potvrzena celkem třemi swingy high (SH), což ji velmi posílilo (na čtvrtém jsem vstupoval). Dále si také můžete všimnout, že cena se tento měsíc pohybovala v chopu ohraničeném hranicemi rezistence a supportu. Z toho důvodu jsem čekal, dokud se cena dostane k hranici rezistence. Jelikož se cena dotkla současně hranice rezistence i trendovky, nebylo nad čím váhat.

Nakonec jsem vstoupil dne 20.11.2014 v 8:00 na close svíčky C (1,25405) . Samozřejmě se dalo vstoupit, již na svíčce A, nebo B, ale to jsem spal. Stoploss jsem umístil pip nad high svíčky A (1.25990). První profit jsem umístil na nejbližší SL (1.24450) a druhý profit jsem pak umístil kousek nad hranici supportu (1,23650). Jak je vidět na obrázku níže první profit sepnul, proto jsem posunul stoploss na breakeven a teď čekám, jak se bude situace vyvíjet. Samozřejmě doufám, že mi sepne i druhý profit, ale současný výdělek 105 pipů z toho obchodu je zatím uspokojující... :))

Šťastné obchodování

Martin Malý, jr.