WYSIWYT krok za krokem - část 2.

19.07.2015 13:58

Pokud jste si přečetli články, které jsem vám minule doporučil, nejspíš jste dospěli k závěru, že ruční zakreslování zón nabídky a poptávky je poměrné obtížné a vyžaduje zkušené oko.  A předpokládám, že vás určitě napadlo, zda by tato práce nešla přenechat indikátoru?


Samozřejmě, že šla. Sám takový indikátor používám a na internetu jich naleznete pěknou řádku. Já však používám takový, který mi vznik zóny nabídky a poptávky signalizuje ještě před close svíčky a ne, až když se cena od této zóny podstatně vzdálila. Jmenuje se SupDem.ex4 a naleznete ho na www.forexfactory.com po zadání názvu do pole pro vyhledávání.


Postup pro stažení indikátoru SupDem.ex4 je znázorněn na obrázcích níže:


Krok 1

Krok 2

Krok 3

Pokud jste indikátor SupDem.ex4 správně vložili do Metatraderu, měl by se vám zobrazit stejně jako mně na denním timeframu při největším zmenšení:

Indikátor používám v defaultním nastavení kromě Top/Bor Color:

Není od věci zmínit, že indikátor ze zcela pochopitelných důvodů zobrazuje pouze aktuálně platné zóny nabídky a poptávky. Zóny se tedy mohou v průběhu dne měnit i několikrát. Proto doporučuji, abyste jeho chování sledovali do příštího článku na nízkém timeframu (klidně i na minutovém). Tak jeho funkčnost nejlépe pochopíte.


Příště vám řeknu, na jakém časovém rámci vyhledávám zóny nabídky a poptávky, kde očekávám potenciální vstup a to za pomoci dalšího neocenitelného pomocníka.


Šťastné obchodování,
Martin Malý