WYSIWYT krok za krokem - část 7.

22.11.2015 11:35

V dosud popsaném způsobu mého obchodování jsem kladl důraz na vykreslení zóny nabídky a poptávky pomocí indikátoru SupDem.ex4 na vyšším časovém rámci, než je můj obchodní, tedy na denním timeframu. Pokud jste tuto myšlenku přijali za vlastní, nejspíš jste zjistili, že na denním grafu se tyto zóny příliš často nezobrazují. Proto na denním timeframu používám pro určení býčí či medvědí nálady trhu další dva indikátory.

První z nich je Signal Line.mq4. Parametry nastavení používám defaultní kromě periody, u které mám namísto 15 nastavenou hodnotu 20 a dále jsem si změnil barvu. Zobrazení v grafu ukazuje obrázek níže.

Druhý indikátor je BBands Stop Alert.ex4. U něho používám defaultní nastavení.

Zobrazení v grafu ukazuje obrázek níže.

Aktuální zobrazení na denním časovém rámci měnového páru EURUSD pak můžete vidět na obrázku níže.

Důvodem, proč používám na určení nálady trhu dva indikátory je, že se vzájemně doplňují. Pro mě je potvrzením převládající nálady, když jsou oba indikátory ve shodě, přičemž musí být denní svíčka uzavřena. Pak na obchodním časovém rámci, tedy čtyřhodinovém timeframu vstupuji pouze ve směru nálady denního timeframu. Ale o tom až příště. Do té doby si chování výše uvedených indikátorů nastudujte nejlépe na minutovém grafu.

Šťastné obchodování,

Martin Malý