WYSIWYT: Výstup s druhou pozicí

09.11.2014 18:12

Výstup z otevřené pozice je stejně důležitý jako vstup do ní. Pravidelní čtenáři našich stránek již vědí, že preferuji otevřít dvě pozice, jednu uzavřít s RRR okolo 1:2 a druhou pozici v místě, kde očekávám silnější reakci trhu proti stávajícímu pohybu. Co však dělat, když trh dojde na několik málo pipů a druhý profit nezasáhne? Přesně to se stalo v mém posledním obchodě. Pojďme si situaci blíže popsat.


Na obrázku níže vidíte denní graf měnového páru EURUSD k půlnoci 4.11.2014.

Klesající trend bez trvající od letošního léta s jedním pullbackem jasně signalizoval, že edge je na straně medvědů, a že brát obchody do longu je příliš riskantní. Počkal jsem si proto, až se situace vyjasní na čtyřhodinovém timeframu, kde jsem si zakreslil zónu nabídky mezi úrovněmi 1,2587 a 1,2542, ve které jsem očekával vstup na short.


Jak můžete vidět na obrázku níže, trh opravdu do této oblasti došel a nedokázal nad ní uzavřít. Naopak, prudce zpomalil, což potvrzuje svíčka doji. Zadal jsem tedy dva pokyny sell stop pod její low. Stop loss ve výši 35 pipů jsem umístil nad poslední swing high a první profit na cenu 1,2486 a druhý profit na cenu 1,2360. Do obchodu jsem vstoupil 4.11.2014 v 21:34 za cenu 1,2543. První profit byl dosažen o následující den dopoledne v 10:52, kdy jsem inkasoval pěkných 57 pipů a zajistil druhou pozici posunutím stop lossu na break even plus pip. Následně se trh zastavil a otočil proti mně. Nicméně šlo jen o lehký šum a trh šel až na 1,2365, tedy 5 pipů od mého druhé targetu. To se stalo v době, kdy jsem spal, takže jsem nemohl nijak reagovat. Dne 7.11.2014 jsem ráno po probuzení před osmou hodinou při kontrole pozice zjistil, že trh se na čtyři hodiny zastavil, a proto jsem z trhu vystoupil za market na ceně 1,2386. Později se ukázalo, že by i druhý target byl zasažen.


Možná se vám může zdát, že jsem se unáhlil a zbytečně se tak připravil o dalších 26 pipů. Může se to tak jevit. Mějte ale na paměti, že je nutné obchodovat to, co vidím. A já viděl osmihodinové zpomalení a 157 pipů na stole. Takže jsem je vzal. Také by se mohl stát opak, trh se opravdu mohl otočit a já bych skončil na breakevenu a lkal nad svojí chamtivostí. I to jsem už zažil… Takhle jsem celkem vydělal 214 pipů.

Šťastné obchodování,

Martin Malý